CleverBlog.cz

15Kvě/093

Akvárium: Cichlidky – výběr, péče, charakteristika

Akvárium mám přes 6 let. Vesele si v něm plavou živorodky, se kterými už jsem získala mnoho zkušeností. Abych si rozšířila obzory, pořídila jsem si párek Cichlidek ramirezových. Jsou to elegantní malé rybky, původem z povodí řek Jižní Ameriky.

Nedávno mi umřela bojovnice. Moc pěkná rybka, která efektivně pojídala malé živorodky. Poté, co umřela se začaly přemnožovat a já hledala řešení. Původně jsem si chtěla pořídit Cichlidku kakadu, ale protože jsem si nemohla nikde sehnat, vybrala jsem si Cichlidku ramirezovu.

Zabydlení

Při vypuštění nového osazenstva do nádrže jsem se nemohla odlepit od akvárka. Cichlidky velmi klidně prozkoumávaly mých 63 l vody. Nedělaly žádné prudké pohyby, hledaly nástrahy na každém "kroku". Viděla jsem na nich, jak jsou vyděšené. Trvalo to ale pouze pár hodin než se aklimatizovaly. Na masožravé vypadají velmi přívětivě a oddaně tráví většinu času spolu. Mírný problém nastal akorát při krmení, vločky na poprvé nesklidily moc nadšení. Podruhé už to bylo lepší.

Cichlidka ramirezova

Dorůstá velikosti cca 6 cm a pokud opomeneme nároky na kvalitu vody, tak se řadí ke snadnějšímu chovu rybek. Obývá střední a dolní části akvárií, je doporučeno ji pěstovat v páru a v akváriu velkém alespoň 50 l. Ideální je krmit živou potravou, ale jinak žere vločkové krmivo bez problémů. Sameček je větší a barevnější, samička je drobnější a má narůžovělé bříško.

Cichlidky jsou individualisté, během tření více agresivní. Hájí si teritorium, můžou zaúčtočit i na větší ryby. Vhodný je hustý porost, kořen a skrýše u dna.

Ty moje se teprve rozkoukávají. Uvidíme, co přinesou příští dny.

Odkazy:
Moje fotogalerie

Komentáře (3) Trackbacky (0)
  1. Pěkná rybička…Richard II.? :-)

  2. mi to čteš pod rukou :) jméno zatím nemám.. máš nápad? a koukni na galerii..

  3. Ještě mám dotaz kdy sem dáš reakci na film Star Trek? Tedy nějaký článek plánuješ…


Zanechat komentář


Zatím žádné trackbacky